0%Mercury — Аокігахара (2024)

0%Mercury впевнено торують шлях до успіху і перед великим концертом у "Атласі" випускають новий українськомовний мініальбом "Аокігахара". Чому ця назва може здатися вам знайомою та чим цей реліз особливий, розбирався Дмитро Акімов. 

Майже рік тому 0%Mercury випустили свій дебютний повноформатний альбом "We should definitely do this!" (докладніше — у рецензії), відкатали кілька турів на його підтримку, надрукували платівки силами ТількиТак Рекордс, а тепер повертаються з новим матеріалом — ЕР "Аокігахара". Така продуктивність — це чудово, сподіваюсь, що темп і далі буде триматись.

Мініальбом також доступний на стримінгових платформах 

Але про майбутні релізи (є надія, що їх доведеться чекати не надто довго) поговоримо наступного разу. Зараз акцент на мініальбомі, назва якого відсилає нас до того самого горезвісного лісу самогубців у Японії. Одразу можна сказати — планку витримано. Нехай цей реліз і короткий, нехай тут усього пʼять треків, з яких одне інтро й одне "переосмислення" старої пісні. Але в цьому є певна логіка. Так, ми вже чули "Аокігахару" на повноформатному альбомі, та її тривожність і загальний настрій дуже сильно відрізняються від того, що ми отримали в акустичному варіанті, ще й із перекладеною на українську лірикою. Саме навколо цього переосмислення і будується весь концепт та посил нового мініальбому.

Що мені сподобалось ще на попередньому релізі — це те, які форми, сенси та ідеї вкладено в музику 0%Mercury. Сучасна реальність та її актуальні питання вносять корективи в наше життя — війна, біль, страх, самотність і купа інших тягарів, які звалились на нашу голову, як неочікуваний сніг для столичних комунальників у зимовий період року. Тож, навіть попри малу кількість треків, саме оригінальних, адже інтро й акустику візьмемо за дужки, зміст і підтексти цих композицій — вони працюють, і здається, навіть ще сильніше, ніж на повноформатній платівці.

Раніше також виходив кліп на пісню "OM" з нового EP

І тут мова не тільки про лірику, яка цього разу саме через українську, сприймається зовсім інакше і стає ще ближчою до слухача. А ще і про саму музику — складається враження, що зміна гітариста пішла тільки на користь і дала новий імпульс, а також нове та свіже бачення цієї самої форми. Та і, власне, усі ці експерименти з акустикою — формат мініальбому якраз чудово для цього підходить. Особливо враховуючи той факт, що сам гурт вважає цю добірку треків таким собі спін-оффом до минулорічного альбому.

"Ідея перекласти "Аокігахару" в нас зʼявилась понад рік тому, бо цей трек дуже полюбився слухачам, а також тому, що торкається дуже важливих тем, які нам хотілося проговорити також українською мовою, однак, через певні складнощі ми, у той момент, поставили цю ідею на паузу.

Робота над мініальбомом почалась одразу після появи в нашому складі нового гітариста Кості (у березні 2024). Трек "Ханамі" створений на базі найпершої демки, яку він нам скинув. Також саме він створив акустичну версію "Аокігахари", не знаючи про наш задум із минулого", — розповідає Лєна, фронтвумен гурту.

Попри те, що більшість тем, які підіймаються в нових піснях уже точно не будуть більш загальними або масовими (якщо знову ж таки порівнювати з минулорічним повноформатником) — цього разу ми разом із гуртом переживаємо більш інтимні, більш особистісні аспекти життя та проблем, з якими нам доводиться боротись на щоденній основі. (За словами тої ж Лєни, новий мініальбом наповнений певними спогадами з її дитинства, японськими легендами, японськими віршами та моральними цінностями, які відкривали для неї батьки, література та аніме).

Та і як би я особисто скептично не ставився до десятків записаних беків, тут ця обʼємність неймовірна доречна. При кожному новому прослуховуванні відловлюєш усе нові й нові моменти, які наступного разу додають ще більше забарвлення, і від цього виконання того чи іншого шматка треку кардинально змінюється. Та навіть в акустичній "Аокігахарі" кілька фонових беків створюють зовсім іншу картинку та перетворюють уже стару і відому пісню на щось зовсім незвідане та дуже своєрідне.

Оригінальна версія "Аокігахари"

Єдине, за що можна дорікнути цьому релізу — за його тривалість. 0%Mercury потрібно писати довші роботи, адже трошки більше ніж 10 хвилин на ЕР (а минулого року було 20 з гаком на повноформатному альбомі) — це мало й після прослуховування хочеться тільки ще більше нового матеріалу! Так, тут концентрація сенсів та емоцій дійсно висока й поступово заглиблюючись в історії, їхнє значення та ідеї — розумієш, що була пророблена величезна робота. Не тільки в процесі написання самого матеріалу, але й у контексті того, про що в ньому йдеться. Як усі треки один за одним вибудовують хоч і коротку, але сильну та сміливу історію. І найголовніше, що це все працює, саме так, як і має, а я щиро сподіваюсь, що слухач отримає своє і зможе відчути все, що закладалось у ці композиції, якщо не повністю, то хоча б на 75 %. Але домовимося, що наступний великий реліз буде хоча б на 30 хвилин?

1 грудня гурт презентує EP "Аокігахара" на великому концерті Києві в клубі Атлас за участі гуртів Burned Time Machine і Grayshapes.Квитки доступні за посиланням. 

0%Mercury — харківський металкор гурт, заснований у 2016 році. З березня 2022-го колектив, однак, переїхав повним складом до Вінниці. Їхня дискографія нараховує три мініальбоми, один повноформатник, низку синглів і кліпів. У 2023 році музиканти стали переможцями національного відбору W:O:A Metal Battle Ukraine та бронзовими призерами Wacken Metal Battle (2023) у Німеччині.

Дізнатися більше про гурт:

Youtube: https://www.youtube.com/@ZeroPercentMercury
Instagram: https://www.instagram.com/zeropercentmercury
Facebook: https://www.facebook.com/ZeroPercentMercury
BandCamp: https://zeropercentmercury.bandcamp.com

Neformat.com.ua ©

1. Сайонара
2. Ханамі
3. ОМ
4. МА
5. Аокігахара

29.11.2024
29 листопада 2024