Новини

Маріупольський doom metal гурт презентував третій повноформатний альбом "Painted Mind" за сприяння лейбла Badmoodman Prod. Релізи вийшов у цифровій версії, а також на дисках. 

Над новим матеріалом гурт працював упродовж останніх чотирьох років на власній репетиційці. Також музиканти самостійно роблять зведення та мастеринг своїх композицій, частково в цьому їм допомагає харківський звукорежисер Сергій Куракін.

Концепція альбому — змалювання картини затьмареного розуму.

"В альбомі зображено, як сильні негативні емоції зароджуючись змінюють у людині оптику, картину світу, а потім призводять до руйнівних наслідків. Негативні емоції, як і позитивні, — схожі на безумство, навіть якщо спричинені об’єктивними факторами, тому що здатні призвести до жахливого стану та позбавити людей чистоти сприйняття. Хоча європейська традиція так, на жаль не вважає, на відміну від східної. Скажімо так, це дуже-дуже спрощено про що альбом. Я намагався досить докладно деконструювати психологічні процеси, що відбуваються в затьмареному розумі, зробити з цього історію й перекласти її на художню мову", — розповів у коментарі нашому виданню гітарист/вокаліст гурту Артем Крихтенко.

Над обкладинкою Артем працював самостійно.

Нагадуємо, раніше ми писали про перший сингл із цього альбому "The Room". Окрім того, трохи згодом на підтримку релізу гурт випустить кілька відео. 

Два попередні альбоми гурту - "Bardo. Relative Reality" (2013) та "A Man of Silt" (2017) - тільки на офіційній сторінці лейблу Hypnotic Dirge Records на bandcamp були продані понад 840 та 600 раз відповідно.

Odradek Room — маріупольський постметал/дум-метал гурт, створений у 2008 році під назвою Shards of Silence. З 2010 року існують під теперішньою назвою. Дискографія нараховує два повноформатні альбоми, що вийшли за сприяння канадського лейбла Hypnotic Dirge Records, й останній лонгплей "Painted Mind".

Odradek Room у мережі:

https://www.facebook.com/Odradek-Room-445674468785898/
https://odradekroom.bandcamp.com

- [ Neformat.com.ua ]

Київський dream pop проєкт випустив дебютний сингл та відео "Walk With Me".

 

Засновниця проєкту Анастасія Гаман записала композицію самостійно восени 2020 року. Саундпродюсером та бек-вокалістом був Дмитро Циганенко (The Elephants). Зведення та мастеринг робив Ігор Бірюченко (Ofliyan).

"До цього я писала тільки інструментальні аранжування у складі різних гуртів. І насправді історія була така - один мій друг каже мені: "Настя, напиши свій трек, ти ж зможеш, даю тобі тиждень." Я подумала, що це може бути цікаво, я люблю виклики, ну і написала, не за тиждень, десь за місяць. Музика виникла швидко, а з текстом і вокалом довелося трохи попрацювати, тому що це був мій перший досвід. Але мені так сподобалося! Всі інструменти, аранжування та вокал я записала сама вдома. Потім відправила все це моєму другові Дімі Циганенку, з яким ми раніше грали у гурті The Elephants, він допрацював мою демку, додав трохи своїх партій та записав бек-вокал у приспіві. Мені дуже подобається його стиль та бачення музики, тому він став моїм саундпродюсером. А вже зведення і мастеринг зробив інший мій друг Ігор Бірюченко (гурт Ofliyan), з ним ми зараз також граємо у гурті Bahroma. Його смаку я теж довіряю на всі 100," — розповіла в коментарі нашому виданню Анастасія.

Концепція треку — кохання та мрії. 

"Пісня про кохання, про переломний момент у стосунках та мрії. У той час у мене був складний період, і написання пісні стало для мене своєрідною сублімацією. Натхненням для мене була творчість Девіда Лінча, я його фанатка, а ще книга "Філософія Енді Воргола" яку я тоді прочитала", — додає Анастасія.

Над відео дівчина працювала спільно із братом Данилою Самсоновим.

"Хотілося передати атмосферу пісні, щоб виглядало трохи самотньо, вінтажно та лоу-файно. Ми знайшли цікаву локацію якогось художнього закладу зі скульптурами, мені таке подобається.", — коментує музикантка.

Навесні Анастасія планує випустити ще один сингл та зняти на нього відео, згодом можливо, працюватиме і над мініальбомом. 

Mingulitka — сольний дрім-поп проєкт гітаристки Анастасії Гаман, колишньої учасниці The Elephants та нинішньої Bahroma, створений у 2021 році. За словами артистки. на її творчість вплинули Men I Trust, Warpaint та Homeshake.

Mingulitka у мережі:

https://www.facebook.com/Mingulitka
https://soundcloud.com/mingulitka
https://www.instagram.com/mingulitka/

- [ Neformat.com.ua ]

Харківський гурт презентував дебютний альбом "Т Р О Щ И Т И". Самі музиканти ще описують його як "умовний реліз до річниці гурту, де зібрані звукові медитації та ампліфаєрні ритуали, якими б нам хотілося поділитися".

Усі композиції були записані упродовж 2020 року на харківській студії Tiburon на один рекордер Zoom H1.

"Сирі записи було оброблено за одним алгоритмом:

 • Розділити аудіо на дві доріжки: бас і все інше (низькі середні, середні, високі). Програма Adobe Audition, функція Center channel extractor.
 • Зведення (eq, компресія, панорама). Програма Ableton Live 10
 • Мастеринг за допомогою плагінів від Izotope Ozone", - розповів у коментарі нашому виданню бас-гітарист гурту Ресік.

Концепція релізу — очищення свідомості, прив’язане до трьох образів: Дервіш (в оригіналі це мусульманські ченці-аскети, що проповідують суфізм — ісламське містично-аскетичне вчення), Хмелесмал та Сульфур.

"Треки не мають чіткої структури, бо були записані в різний час на відчуттях у стані свідомості, що налаштована на квантовий зв’язок із дорелігійними богами Гадейського еону. Було кілька рифів, вигаданих завчасно, що вдало лягли в медитативний потік, але здебільшого музика та тексти зафіксовані лише в моменті ментального зв’язку з прадавнім.

Дервіш символізує очищення та творення, первісний стан, де з його містичного танку пізнання бога-Всесвіту народжується Знання та Задоволення. Хмелесмал — провідник Задоволення, що подорожує Всесвітом, розповсюджуючи його. Сульфур — Той, Що Знання Дарує власною персоною",- коментує інший учасник гурту Олекса Блідий.

Над обкладинкою працював дизайнер Ярослав Леві (yarek.harrasment.)

"На обкладинці мала бути поплавлена плівкова фотографія гурту в процесі музичних медитацій. Фотосет відзняли, але потім виявилось, що плівки у фотоапараті не було. Тож вирішили зробити арт із катархейського каміння, що максимально передає атмосферу очищення та часів Гадейського еону", — додає Олекса.

Наразі гурт працює над новим матеріалом, котрий, за словами музикантів, має бути "ще більш медитативним, проте й більш злим". Найближчі концерти за участю Пращур і канадців Nadja відбудуться: 23 квітня — Харків; 24 квітня — Київ (+ Pree Tone); 25 квітня — Одеса (+ Ritual Service).

Пращур / Praščur — харківське психоделік сладж / дрон тріо, створене колишнім вокалістом Soom, Олексою Блідим. Наразі, офіційно гурт має одну демку та повноформатний реліз. Усі лайв-сесії команда буде публікувати на саундклауді, у той час, як на бендкемпі буде презентований студійний матеріал. Натхнення музиканти знаходять у творчості гуртів Bong, Father Sky Mother Earth, Om, Harsh Toke та Soom зразка 2015 року.

Пращур / Praščur у мережі:

https://www.facebook.com/prascur
https://soundcloud.com/prascur-drone
https://www.instagram.com/p/CBbPaZGhua-/

- [ Neformat.com.ua ]

Київський modular synth / free jazz гурт презентував новий альбом "Brownarium".

Запис було зроблено упродовж одного грудневого дня 2018 року на студії Happy Records Studio під керівництвом звукорежисера Дмитра Остроушка.

"Дмитро записав тріо аж у 10 каналів, бо, попри три інструменти, на меті було отримати "великий", потужний, майже оркестровий звук, тож акустичні інструменти грали через педалі ефектів: до саксу було застосовано Memory Man (стратокастер у світі ділеїв), тоді як індивідуальність альту забезпечив не менш культовий ревербератор Big Sky: таких жорстких та водночас космічних "стрінгів" ми ще не чули ні в кого.

Специфіка музики Brainhack Musicbox Trio полягає в повній імпровізації, тому коли щось іде не так, другого дубля не буде, треба переписувати весь сет, а точніше починати новий. У "Brownarium" увійшли три такі сети", — розповів у коментарі нашому виданню засновник гурту Станіслав Бобрицький.

Концепція альбому — пошук міфічної brown note.

"У колі знайомих музикантів ходили жарти, пов’язані з модульним синтезатором та "коричневою нотою": якщо вона дійсно існує, то модуляр саме й виглядає як зброя масового знищення, що дозволяє її отримати. Тому ми давно планували записати "коричневий альбом" — щоби там був і басистий дрон, і наждачний нойз і наш улюблений фрі-джаз", — додає музикант.

Над обкладинкою працювала художниця та дизайнерка Lena Vnetlena.Спеціально для неї вона спекла та сфотографувала тістечко брауні. А ще треки названі на честь інших брауні — домовиків з шотландського фольклору, відповідно і весь альбом називається "Браунарій".

Скоро гурт планує випусити CD-версію та зробити реліз на флеш-носіях.

Brainhack Musicbox — київське експериментальне тріо, засноване у 2016 році колишніми учасниками нойз-формації Paranoise Crew. Дебютний реліз вийшов за сприяння лейбла Delta Shock. Музика гурту — це поєднання класики фрі-джазу ("Ascension" Колтрейна та "Science Fiction" Орнетта Коулмана), ранніх електронних композиторів (Мілтон Беббіт, Ксенакіс, Пауліна Оліверос) та сучасних нойз-гітаристів (Фред Фріт, Торстон Мур, Умут Каглар). Актуальний склад гурту:

 • Павло Лісовський — саксофон
 • Антон Болденко — альт
 • Станіслав Бобрицький — синтезатори (раніше учасник Cthulhu Rise, Le Cru, ХЗВ)

Brainhack Musicbox у мережі:

https://brainhackmusicbox.bandcamp.com/
https://soundcloud.com/brainhack_musicbox
https://www.instagram.com/brainhack_musicbox
https://www.facebook.com/brainhackmusicbox

- [ Neformat.com.ua ]

У лютому чернігівський heavy metal гурт випустив кліп на сингл "Under Wicked Sky", що вийшов у аудіоформаті у квітні минулого року. 

 

"Кліп наприкінці листопада 2020-го нам знімала команда S.M.Media. Зняли за декілька годин на сцені невеличкого клубу Чернігова. Вже через два тижні кліп був повністю змонтований і готовий.Ми зробили його у підтримку майбутнього повноформатника, тому випустили лише у лютому 2021, коли вже було відомо, де і коли вийде альбом. Зйомки пройшли без сюрпризів і форс-мажорів. Ми повністю задоволені цим відео: вийшло просто, але якісно", — розповів у коментарі нашому виданню вокаліст гурту Дмитро "Talladega".

Сам трек, як і решта робіт гурту, був записаний на місцевій студії Hi Gain Records.

"Це студія басиста Gasoline Guns Андрія. Він же робив і зведення, і мастеринг. У цій студії записується майже весь чернігівський рок- та метал-андергаунд. Потенціал студії та Андрія дозволяє зробити запис, не гірший від рівня західних команд. Тому і з Києва гурти приїжджають записуватися. Там навіть записувався гітарист UDO", — додає Дмитро. 

Сингл "Under Wicked Sky" присвячений світові Шаленого Макса, зокрема в тексті є відсилання до останнього фільму цієї франшизи – "Дорога Гніву". Це пісня про довічну шалену гонку постапокаліптичними пустелями під зловісними небесами.

Нагадаємо, у серпні минулого року гурт випустив трек "Gasoline and Guns". 

"Ці сингли відрізняються настільки суттєво, що достатньо їх просто послухати, щоб це відчути. "Under Wicked Sky" більш жорсткий, прямолінійний і швидкий, це така собі суміш хеві та трешу, пульсуючий драйвовий ритм, потужний бас. А "Gasoline and Guns" – середньотемповий, більш мелодійний та "легкий" трек. Його рефрен наближає цей трек навіть до стилю хард-н-хеві. Як колись написав журнал Classic Rock про таку музику: "Глем-рок, поєднаний з Мед Максом". До речі, світ Шаленого Макса – це те, що об’єднує ці два досить таки різні сингли", — зазначає Дмитро

Обидва треки стануть частиною повноформатного альбому "Motor Cult", який вийде навесні 2021 року на CD за підтримки польських лейблів Mythrone Promotion та Defense Records.

Gasoline Guns — чернігівський хеві-метал гурт, що був сформований у 2013 році. На їхньому рахунку дебютний повноформатник "Rust'n'Dust" (2015) та кілька синглів. Тематика пісень охоплює рок-н-рол, вибухи, випивку, чортівщину, ревіння моторів, жахи та постапокаліпсис.

Склад гурту:

 • Дмитро "Talladegа" — вокал
 • Андрій "Higain" — бас
 • Володимир "Рижий Драммер" — ударні
 • Володимир Зволь — гітара
 • Даніїл "Whiskey Bleeding" — гітара

Gasoline Guns у мережі:

https://www.facebook.com/gasguns/
https://gasolineguns.bandcamp.com/
https://www.youtube.com/channel/UCj1YaSjz5lXTffcM51nRwuQ
https://www.instagram.com/gasoline_guns/

- [ Neformat.com.ua ]

Київський death metal гурт презентував новий сингл "Where the Wolves Howl My Name".

Композиція була записана впродовж зими 2020–2021 року. Над продакшеном працював кожен учасник гурту. Заведення та мастеринг вокаліст/гітарист гурту Сильван робив на Captain Studio.

"На цій композиції вже немає переважання того хаосу та атмосфери безумства, що були присутні на дебютному "Sunflower Tide", проте кожен слухач неодмінно зможе відчути нові стилістичні впливи та додаткові елементи, якими доповнилося звучання колективу", — розповів у коментарі нашому виданню Сильван.

Концепція треку побудована навколо народного епосу про вовкодавів.

"Під час написання концепту й лірики гурт надихався різноманітними химерними вигаданими й реальними історіями, зокрема народним епосом про вовкодавів. Опосередковано в цьому тексті підіймається питання, чи варта фізична могутність та звіриний запал повної та безповоротної втрати людської суті й подоби", — додає музикант.

За основу обкладинку взято роботу художника Олексія Комарова "Вовки". На обкладинці також зображено новий логотип гурту, розроблений сесійним гітаристом гурту Crimsonrott.

Наразі гурт працює над новим матеріалом для другого повноформатного альбому, який, за словами Сильвана, "стане зображенням переосмисленого підходу до творчості й нового етапу в історії нашої гротескної формації".

Dying Grotesque — столичний death metal гурт, що був створений у 2018 році. Дискографія нараховує мініальбом, спліт з Dissolution, повноформатний альбом та сингл. Серед інфлюенсерів музиканти називають: Grave, Dismember, Autopsy, God Macabre, Authorize, Convulse, Xysma, Bolt Thrower та Edge of Sanity. Наразі актуальний склад:

 • Сильван — вокал, соло гітара;
 • Андрон — ритм-гітара;
 • Нордвінд — барабанщик

Dying Grotesque у мережі:

https://dyinggrotesque.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/Dying-Grotesque-103488991282367/
https://www.instagram.com/dyinggrotesque/
https://twitter.com/dyinggrotesque
https://www.youtube.com/channel/UC1EnKjVtTwXOos5vbK4sQDA

- [ Neformat.com.ua ]

Дніпровський blackened deathcore гурт випустив новий сингл "The Abysswalker", записаний спільно з Деном Уотсоном, нинішнім вокалістом Enterprise Earth та колишнім Infant Annihilator.

Робота над композицією почала ще у 2019 році. Над накопиченням та записом гітарист гурту Олексій Бондар працював самостійно. Зведення та мастеринг робили на Empire Studio, котрі працювали над останнім релізом Crucify Me Gently.

Концепція треку побудована навколо Арторіаса, одного з босів відеогри Dark Souls.

"Це історія про лицаря Арторіаса, одного із босів відеогри Dark Souls. Лірика розповідає про останні хвилини життя, коли його поглинає темрява", — розповів у коментарі нашому виданню сонграйтер/гітарист гурту Олексій Бондар.

Над обкладинкою працював художник Kurzin Art. котрий також створив оформлення до попереднього синглу гурту "Bloodline".

"Dark Souls вважається одною із найскладніших відеоігор сучасності. Коли я вперше проходив її у 2018 році на своїй Playstation, трапилось так, що дійшовши до Арторіаса, через нерви та психи, я подолав його, але розбив геймпад.

Коли я дійшов до наступного боса Мануса, котрий, до речі, зображений на задньому фоні обкладинки, я розбив геймпад остаточно", — коментує музикант.

У найближчому майбутньому гурт планує випустили ще один сингл і, якщо карантинні обмеження спадуть, почати роботу над повноформатним релізом.

Detestor — blackened deathcore гурт, створений у листопаді 2019 року колишніми учасниками Bugs Live In My Bed, Emilia, Infected Swarm та The Ballade About. На рахунку колективу три сингли. Дебютний "Soul Devourer" був записаний спільно з ексвокалістом Lorna Shore та Signs of the Swarm — Cj McCreery.

Detestor у мережі:

https://www.facebook.com/DetestorMetal/
https://www.instagram.com/detestor_band
https://detestor.bandcamp.com/

- [ Neformat.com.ua ]

Полтавський лейбл презентував спліт-альбом "Obscure Connections" із чотирма гуртами: Orgia Nuclear (Бразилія), Merzotna Potvora (Україна), Krucificadores (Хорватія) та Warwar (Україна)

Збірка цікава тим, що Warwar презентували два нові треки після дворічного мовчання, тоді як у Merzotna Potvora вже в березні має вийти дебютний повноформатний альбом "Halas Z Pekla" за сприяння норвезького лейбла Duplicate Records.

Детальніше ознайомитися з лейблом ви можете в нашому матеріалі. Також на сайті є багато матеріалів присвячених нашим гуртам:

Warwar:

 • рецензія на спліт "Samhain Slaughter" (2019) з Anabios
 • рецензія на мініальбом "Victory" (2016)

Merzotna Potvora:

Surrogate Rec. — полтавський лейбл, створений у 2015 році та спрямований на розвиток екстремальних жанрів музики. У різний час підписантами лейблу були BSxBC, OwlCraft, Traumatic Brain Injury, Зомбі Їдять Моїх Сусідів та ін.

Warwar — київський треш-метал гурт, створений у 2010 році. Дискографія нараховує один повноформатний альбом, два спліти, сингл та ЕР. Музика гурту створена під впливом Sodom, Kreator, Venom, Bathory, Destruction, Motorhead та Holy Moses.

Merzotna Potvora — київський black/thrash metal гурт, що надихається творчістю гуртів Bathory, Venom, Razor, Exciter, Destruction, Kreator, Slayer, Sodom, Bulldozer тощо. Дискографія нараховує один повноформатний альбом, сингл, ЕР та спліт-альбом.

Surrogate Rec. у мережі:

https://surrogaterec.bandcamp.com
https://facebook.com/surrogaterec
https://instagram.com/surrogate.rec

Warwar у мережі:

https://warwarband.bandcamp.com
https://www.facebook.com/warwarmetalband/

Merzotna Potvora у мережі:

https://www.facebook.com/Merzotna-Potvora-2270350966310548/
https://www.youtube.com/channel/UC9BWD6kVz53w-swrOcmqpag
https://www.instagram.com/merzotnapotvora/

- [ Neformat.com.ua ]

Київський експериментальний проєкт презентував третій повноформатний альбом "Blue Screens And Red Slow Motions", створений спільно з учасницею Kauan — Аліною Бєловою.

Реліз записувався упродовж останніх шести місяців на домашній студії засновника проєкту Astaroth Merc.

Концепція альбому — космос та захоплення автора цією тематикою.

"Альбом про космос та моє захоплення цим простором. Точніше, про моє місце в цьому просторі. Ця тема підіймалася й раніше, в таких альбомах, як "Planetarium" та "Planetarium II" авторства Raventale, але тепер мені захотілося описати цю тему в іншій музичній формі", — розповів у коментарі нашому виданню Astaroth Merc.

Для обкладинки використане фото з архівів NASA.

Нагадуємо, на сайті також є рецензія на другий повноформатний альбом проєкту "Earth Without The Human Parasite" (2015).

P'hevda Phenomenon — сольний експериментальний проєкт учасника Raventale та Deferum Sacrum, створений у 2005 році. Дискографія нараховує три повноформатні альбоми. Загалом музика проєкту перебуває у межах ембієнту, але, наприклад, останній альбом "Blue Screens And Red Slow Motions" автор описує як dronegaze.

P'hevda Phenomenon у мережі:

https://www.facebook.com/phevda
https://raventale.bandcamp.com/

- [ Neformat.com.ua ]

Житомирський black metal гурт презентував дебютний однойменний альбом за сприяння лейбла Depressive Illusions Records.

Альбом створювався упродовж 2018–2020 року. Рік музиканти накопичували матеріал і ще рік записували. Запис був зроблений під керівництвом Wolfheart, учасника Afsked, Devilish Art та Unholy Triumphant.

Концепція альбому — смерть та ставлення до неї.

"Концепція альбому ґрунтується на темі смерті, різних її зображеннях та різного ставлення до неї. Думки, виражені в альбомі, накопичилися за декілька останніх років та отримали фінальну форму вже під час запису", — розповів у коментарі нашому виданню засновник гурту Zhnets.

Над обкладинкою Zhnets працював самостійно.

"Щодо лого цікавий факт — літери, з яких складається назва, були намальовані моєю дівчиною. учасницею гурту Morozna, вручну, після чого були сфотографовані та оброблені мною в графічному редакторі. Обкладинка, як і сам альбом також зображає різні форми смерті", — додає лідер гурту.

У найближчому майбутньому гурт планує записати сингл, зняти на нього відео та почати роботу над другим повноформатним альбомом.

Домовина — житомирський raw блек-метал гурт, створений наприкінці 2018 року. Дискографія нараховує один повноформатний альбом, виданий за сприяння українського лейбла Depressive Illusions Records. Актуальний склад:

 • Zhnets — бас/гітара/клавішні/харш-вокал
 • Morozna — гітара/клін-вокал
 • Lord Nurgle (Hellfound) — вокал

Домовина в мережі:

https://www.facebook.com/Domovyna/
https://domovyna.bandcamp.com/
https://www.youtube.com/channel/UCSl18Ojh1IW-_R-qFcxxRfw

- [ Neformat.com.ua ]