Мортидо презентують чуттєвий кліп до пісні "Ніжність"

Наприкінці серпня за підтримки лейбла Neformat Family дніпровський дезрок гурт Мортидо представив свій перший повноформатний альбом "Ніжність", а сьогодні команда повертається з кліпом до однойменного треку. 

Над цим відео музиканти працювали власноруч, а саме Олександр Сидоренко (гітара, вокал) та Людмила Капліна (вокал, клавішні) спільно відповідали за написання сценарію, зйомки та монтаж кліпу. 

"Місце зйомки напряму пов'язане із пантеоном символізму гурту Мортидо та поняття мортидо як такого. Один із найважливіших символів — це річка, водна стихія, центральна артерія, до якої тягне сповідатися", — розповідає у коментарі Неформату Олександр.

За його ж словами, для музикантів важливою була "взаємодія з річкою, занурення, тілесний контакт із водою піском, вітром". А щоб краще підкреслити це відчуття, усі сцени команда навмисне знімала на непрофесійну камеру. 

Слухайте альбом на стримінгах 

Як додає Олександр, іншим важливим образом у кліпі є чорна тканина — "символ перформативності почуттів, які хочуть реалізуватися гучно, помпезно, із костюмованістю, театральністю, але в будь-який час за цим можна сховатися".

Людмила ж, своєю чергою, зазначає, що однією з ідей кліпу було відобразити дисоціацію особистості. Саме тому велику увагу під час монтажу дівчина приділяла визначенню порядку основних кадрів.

"Наступним кроком підбиралися кадри для накладання з ефектом подвійної експозиції. Також для частини кадрів було обрано ефект холодної сепії. Перехід від сепії до кольорового зображення, як перехід зі світу думок у реальність", — пояснює музикантка.

Ця холодна сепія, подвійна експозиція, накладання зображень, на думку учасників гурту, виходять також з естетики відео 80-х років. 

Що ж стосується ідеї самої пісні "Ніжність", то її Олександр описує як "намагання саморефлексії потаємних, прихованих відчуттів, їхнє оголення на фоні взаємодії із простором міста". 

У новому кліпі, як і на обкладинці однойменного альбому, одним з центрових образів є також знак перекресленого якоря. 

"Перекреслений якір — знак заборони швартування кораблів — присутній в декількох місцях набережної. Ці обскурні скульптури наче втратили своє значення і набули іншого. Це символи, якими місто говорить зі своїми мешканцями, мова простору. Саме ці знаки притягують увагу і є локальним антуражем конкретного місця, де в особливий і особистий момент спогади з юності набули свою реалізацію в абстрактних образах лірики", — пояснює Олександр

Музиканти наразі не будують конкретних планів, однак хочуть продовжувати експерименти жанрової еклектики, досі перебуваючи в естетичній парадигмі дезроку і постпанку, проте органічно прагнучи виходу за рамки й набуття нових музичних сенсів. 

Мортидо — дезрок-гурт із міста Дніпра, заснований у березні 2021 року. У ньому музиканти пишуть музику, навіяну темною сценою 80-х і 90-х, та водночас поєднують свої музичні вподобання під дезроковим кутом. У дискографії колективу є мініальбом "місто спустошене" та кілька синглів. Також є повноформатний альбом "Ніжність", рецензію на який ви можете почитати за цим посиланням.

Актуальний склад гурту:

  • Сашко – вокал, гітара
  • Сашко – ударні
  • Люда – вокал, клавіші
  • Яна – бас-гітара

Мортидо в мережі:

https://www.instagram.com/mortidoband