Articles

To Return Despite Everything: Interview with ROME

We are speaking with Jérôme Reuter, the dedicated musician and frontman of the Luxembourg dark-folk project ROME, who is the only foreign guest at this year's Faine Misto festival.

Stay Tuned! ДК Енергетик

Перед великим київським концертом ДК Енергетик публікуємо плейлист від учасників гурту.

Inferno Metal Festival: A Comprehensive Guide

Inferno Metal Festival is the best metal festival in Norway. If you're a fan of extreme metal, it's definitely worth your attention, and in this article, I'll try to prove it.

Мерчем і мечем: Що закордонні гурти випускали для України

Відлік календарних днів у подіях російсько-української війни триває вже кілька років, але ми зважаємо на це не одні. Наші друзі зі світової музичної спільноти твердо з нами й досі, не словесно – дієво. Згадуємо багатьох із них, хто випускав мерч на нашу підтримку.

Світлана Кострикіна та її "Мертва жива вода". Уривок з книги

Світлана Кострикіна, у минулому модераторка форуму та одна з адміністраторів Неформату, а зараз сценаристка та редакторка, вже зовсім скоро видає свою дебютну книгу "Мертва жива вода". Презентуємо уривок з неї.

Український маткор: реліквія минувшини чи затишшя перед бурею?

Чим був український маткор, які прояви має зараз та чи є у жанру перспектива відродження? Розбирався Іван Ломелов. 

30 років історії українського музичного підпілля в 3 кімнатах. РЕПОРТАЖ

Ксенія Янус спеціально з’їздила до Львова, аби на власні очі побачити чи не першу масштабну виставку, присвячену історії українського музичного андеграунду. На що варто звернути увагу та які враження справляє експозиція, читайте в репортажі.

Підсумки роботи Неформату у 2023

На завершення 2023 року наша редакція вирішила підбити підсумки діяльності: що вдалося цьогоріч, що не вдалося і чого очікувати далі. Поїхали!

"Всі їх чують, але ніхто не знає, де взяти". Музиканти про роботу фолі-артистами

Що це за професія — фолі-артист? Чому вона потрібна? І, головне, кому? Музиканти, що працюють у цій сфері, пояснюють, чому кроки, які ми чуємо у фільмах, "несправжні", та що фолі-артист — це не той, хто просто хрумкає селерою в мікрофон.

Mordox: перезапуск гурту і перший мініальбом, натхненний PeelingFlesh

Київський slamming brutal death гурт випускає перший з моменту перезапуску мініальбом "Grand$lam", створений таким, аби слухачі могли під нього відірватися та забути про свої проблеми. 

mertvi dereva: aнтирелігійність, меншовартість та інші сенси (Блог)

Андрій Печаткін, учасник постблекового гурту White Ward та постпанково-експериментального Signals Feed The Void, за час затишшя в основних проєктах зайнявся своїм сольним творінням — проєктом mertvi dereva, який сьогодні презентує дебютний мініальбом "Чорна рілля". Далі сам Андрій докладно розповідає про свою роботу. 

Голоси, які запам'ятовуються: музиканти на війні та під час неї

Участь музикантів у воєнних конфліктах є досить поширеним явищем, і це стосується різних жанрів музики та різних часів. Пригадуємо яскраві випадки зі світової історії.

Billy Talent released song with Ukrainian combat. Interview with frontman punk band Beton

Before February 24 Бетон (Beton) was quite a successful, but still local punk band mostly known in Ukraine. Now, they frontman Andriy Zholob serves as a military surgeon on the front lines, appear to SNN and releases feat songs with Billy Talent.

Прощавай, 2022: підсумки року від редакції

2022-ий добігає кінця, топ року готовий, тож наша редакція вирішила виділити кілька основних віх, якими нам цей рік запам’ятається.

Amphibian Man: Люди відвикли слухати самих себе

Минулого тижня на лейблі Neformat Family ми випустили "Flaming Home" — тринадцятий реліз київського surf-rock проєкту Amphibian Man. Тож зараз говоримо з його засновником Іваном Семещенком про філософію проєкту, його місце в українській андеграундній сцені та особливості сприйняття інструментальної музики.

O'Hamsters про "From Green Hills to Raging Sea": потрекова розповідь (Блог)

Сьогодні, у день 13-річчя гурту, українські селтік-панки випускають новий повноформатний альбом "From Green Hills to Raging Sea", на якому звертаються як до традиційних своїх підходів, так і чимало експериментують. Про кожен трек докладно та про альбом загалом читайте у цьому матеріалі.

Колекціонери чи пірати: чому музику досі завантажують на фізносії

Історія споживання культурної продукції багато говорить про суспільство, такою ж промовистою є звичка до завантаження музики чи звичка щомісяця платити за її прослуховування. І все-таки, чи стримінги прищепили нам звичку платити за контент і, якщо так, чому люди досі нелегально завантажують музику на фізичні носії? Шукаємо крапки для "і" у цьому матеріалі.

До свого коріння: як війна повернула елементи фольклору у сучасні пісні

У нових релізах, що з’явилися вже після початку повномасштабної війни, все частіше зустрічаються прокльони, лайка, замовляння тощо. Розібратися в тому, до яких жанрів звертаються, які елементи фольклору використовуються в сучасних піснях та чому, власне, це відбувається, нам допомогла експертка Катерина Годік.

Монтеск'є: Я не цураюсь творчого затишшя

Львівський музикант-мультиінструменталіст Ігор Хоркавий повертається після дворічної паузи з новою піснею "Мандрівник 1927". Розпитали виконавця про неї, війну та найближчі плани. 

Андрій Печаткін: Хотілося б займатись музикою до глибокої старості

Signals Feed The Void неочікувано повертаються з новим мініальбомом, отож, говоримо з учасником гурту Андрієм Печаткіним про нові пісні, вигорання від музики та роль мови у відродженому інтересі до української культури. 

Юрій Лук'янчук: як штучний інтелект "бачить" музику

Юрій Лук'янчук — старший викладач із Луцького технічного університету, який змінює стереотипи навчання та допомагає студентам реалізувати їхні ідеї за допомогою сучасних технологій. Ми познайомилися з ним на Хататоні, де Юрій поєднав українську музику, штучний інтелект та власне, технологію NFТ.

Robust Strive Evening: Побачити та почути війну

Neformat пощастило потрапити на допрем‘єрний показ серій Robust Strive Chronicles, а це означає, що віртуально потрапите туди й ви.

Що подивитися: 20 найкращих фільмів жахів (Блог)

Фільми жахів допомагають окремим людям боротися зі стресом, а в Україні зараз це великий виклик практично для кожного. Тому ми пропонуємо вам підбірку з 20 найрізноманітніших фільмів жахів від затятого фана.

Світанок: бізнес-модель лейбла, російська музика та спадковість поколінь. Neformat Podcast

Представляємо третій випуск Неформат Подкасту, у якому наш ведучий Микола Мага спілкується з представниками лейбла Світанок про їхніх артистів, механізми промо, бізнес-модель, а також про те, чим шкодила російська музика українській культурі і як нам розвивати свою.