Robustfellow Sampler 2019

Семплери від Robustfellow – це завжди приємний підгон під ялинку: тут тобі і підбиття підсумків, і надії на майбутнє, можна ще раз порадіти від того, скільки кайфової музики вийшло за рік, і зацінити те, що пропустив. Приємно, що збірка не обмежується лише навколопсиходелічною сценою – метал, панк та експериментальна електроніка теж на місці.

Аналізувати всю збірку надто довго, та й багато треків вже були розглянуті у рецензіях, а от про ексклюзиви поговоримо із задоволенням.

Cold Shell – You Think Too Much About Death

Чесно кажучи, назву Cold Shell я побачив вперше і не знав, як звучить гурт до того, як включив трек. Я був майже певен, судячи з назви, що на мене чекатиме якийсь пост-панк, ну максимум gothic doom. Так я ще не помилявся. Cold Shell поєднує sludge та doom з більш хардкорною вокальною подачею у дусі Crowbar та індустріальними вставками. У активі гурту крім "You Think Too Much About Death" є лише сингл "Cemetery Dogs", який він випустив два роки тому, після чого зник з радарів. І нова робота у порівнянні з дебютною – це великий крок вперед. У прес-релізі заявлено, що це сингл з майбутнього альбому, тому беремо на олівець. Може вийти щось цікаве.

Death Pill – Go Your Way 

Продовження "Miss Revolt", який наробив шуму у 2018-му, цього року ми так і не дочекалися, проте наостанок хоча б отримали сингл. Солодкий приспів "Go Your Way", очевидно, поляризуватиме аудиторію – комусь саме те і крутий хук, а комусь воно зайве. Проте трек в’їдається. Точно можна сказати, що якість запису сильно покращилася, і Death Pill дуже хочуть розкрити свій потенціал та вирватися у велике плавання, але проблеми зі складом можуть відкласти це на невизначений строк. Бас-гітаристко, якщо ти це читаєш, допоможи дівчатам!

Eternal Elysium – Waiting For The Sun

А от і закордонні гості на платівці. Японські думстери на збірку потрапили з re-mastered треком 2002 року з їх альбому "Share". Над звуком і справді дуже добре попрацювали, вокал чіпляє, гітари звучать чистіше. Robustfellow наступного року планує видати покращену версію цього лонгплею у рамках серії Robust Relics; подібним чином раніше вже перевидавався інший альбом Eternal Elysium - "Searching Low & High".

Dépaysement – Ground Arms

Ексклюзивний трек для збірки Robustfellow Sampler 2019 від Dépaysement  – one-man експериментального industrial проєкту з Києва. Сторінка Dépaysement на facebook порожня, а на bandcamp аж два релізи за 2019 рік, на два та тринадцять треків, і лаконічна біографія:
"eighteen y.o. industrial".Музика не менш таємнича та неординарна. Люблю збірки саме за такі знахідки.

Freeky Cleen – Done Time

Freeky Cleen грає Americana blues rock. І грає серйозно: на треці "Done Time" є і клавішні, і губна гармоніка, і гітарні соло, і все це в такій кількості, що за раз і не охопиш. Шанувальникам жанру має сподобатися, хоч цей трек і дуже неочікувано вписується у семплер.

Gamardah Fungus – Fetus Crying

Тріп-хоповий біт та електрогітара – трек "Fetus Crying" від дніпровського дуету Gamardah Fungus спокійний та інтровертний. Легко залипнути та поринути у власні думки та переживання на майже на шість хвилин. У гурту взагалі дуже багата та різноманітна дискографія, раджу обов’язково ознайомитися.

Merzotna Potvora – Černeć

Дебютний EP від Мерзотної Потвори вже затертий до дірок, тому новий сингл якраз в тему. "Černeć" – трек з першого повноформатного альбому гурту, який має бути виданий на норвезькому Duplicate Records вже у 2020-му, а разом з тим це і перезаписаний трек "Uvjaznenyj černeć" проєкту Koza Dereza, що передував Мерзотній Потворі. З новим вокалом, звичайно, звучить в рази потужніше. Богохульство, українська латинкою, метал та бруднюще звучання – чекаю на реліз як на друге пришестя.

One Magic Megawatt – Die Every Night

One Magic Megawatt – це проєкт учасників Shiva The Destructor, Reve Ta Stohne та Pickguardian, які викрутили посилювачі на 11 та навалили стонеру якого нам не вистачало – максимально перевантаженого, рокового та без зайвої метушні. Звучить цей моноліт і справді магічно.

Shiva the Destructor – Nirvana Beach 

Увімкніть цей трек. Закрийте очі та уявіть себе на узбережжі океану, вдалині ви чуєте крики чайок, хвилі омивають золотий пісок. Shiva the Destructor допоможуть перенестися під пальми, прожити мрію підкорення хвиль, відчути на собі омріяний спокій.

Urgalia – GhostFloor

Ще один проєкт Олександра Берегового (Celophys, Filthy Rich Preacher, Owlcraft, Fuerte). Цього разу на слухачів чекає тріп-хоп, lo-fi біти, spooky ghost sounds та ехо речитативу.

Vykroutas – Плануй Полiт – Крига Чи Лiд

Onemanband, стиль якого описується як "discoturbodoom". Психоделія, медитативний монотонний вокал та багато ефектів, Vykroutas подекуди тягне в 60-.ті, інколи в гранж, деякі елементи треку виконавцеві вдалися краще, деякі – гірше, але післясмак, загалом, приємний. І використання української мови – це, звичайно, бонус, адже серед 42 треків на збірці, на жаль, лише три є українськомовними.

Наостанок додам, що збірки Robustfellow Sempler – це чудовий спосіб ознайомитися з тим, що наразі існує на просторах українського андеграунду, бонусом захопивши ще кілька закордонних гуртів, та знайти щось цікаве для себе. Через вінегрет стилів будуть треки, які зайдуть і які ні, будуть ті, у чиї дискографії занурюєшся після прослуховування, і ті, до кого навряд повернешся, але за пошук, відбір та структурування таких збірок – щира вдячність Філу та команді.  

Думки, висловлені у рецензіях, передають погляди самих авторів і не обов'язково відображають позицію Neformat.com.ua

RobustFellow у соцмережах:

https://www.facebook.com/RobustfellowProds/
https://robustfellow.bandcamp.com
https://www.youtube.com/user/TheRobustfellow
https://www.instagram.com/robustfellow_prods/
https://twitter.com/robust_fellow

Neformat.com.ua ©

1. Straytones - Dark Lord
2. Love'n'Joy - Come About 
3. Ethereal Riffian - Unconquerable 
4. Shiva the Destructor - Nirvana Beach 
5. Knifeman - Побег 
6. Death Pill - Go Your Way 
7. The Anchor Stones - Love It 
8. Obrij - Ad Civitas Solis 
9. Doomed City - No Heroes 
10. OOZE - Backend 
11. Septa - The Tin Man 
12. stonefromthesky - Confined 
13. The COW - PLATO 
14. THUNDERCHIEF - Stone House 
15. La Horsa Bianca - Da cao 
16. Кат - Эго 
17. Eternal Elysium - Waiting for the Sun 
18. One Magic Megawatt - Die Every Night 
19. Volver Stone - Wasteland 
20. Backchat - War and Plague 
21. Sons of Alpha Centauri - SS Montgomery (James Plotkin Remix) 
22. Cold Shell - You Think Too Much About Death 
23. Tungu - Слуховые рецепторы 
24. House Of Flowers - Dawn 
25. Gamardah Fungus - Fetus Crying 
26. Merzotna Potvora - Černeć 
27. Kontur - Те, кому сегодня повезло 
28. Red Eyed Hyena - Tale of Marvin Heemeyer
29. pustosh - Nespravzhni 
30. NoT - A Penny (Копієчка) 
31. The Glober - Space Harmony 
32. Freeky Cleen - Done Time 
33. Slice&Dice - Filthy Basement 
34. VOVK - The Last Ship Above The Sky 
35. Sworn - Electric Saint 
36. Vykroutas - Плануй Полiт - Крига чи Лiд
37. МОЧА - С.К.У.М. 
38. Dépaysement - Ground Arms 
39. We The Censors - Keep It Up 
40. Urgalia - GhostFloor 
41. Warning Fog - II. The Cow 
42. Pyraweed - Man of the Mountain 

13.12.2019