Dying Grotesque видають другий альбом

Минулої пʼятниці дез-метал гурт Dying Grotesque видав другий альбом — "Celestial". У його центрі постає людське життя в порівнянні зі Всесвітом у всій його величі.

Новий повноформатник, натхненний спільними роздумами учасників гурту про крихкість людського буття, з’явився як ідея ще чотири роки тому. Активну роботу над його втіленням музиканти розпочали минулого року, фіналізувавши свої очікування щодо музики.

"Найважчим етапом було осмислення того, що ми хочемо отримати в результаті, оскільки ми мали намір досягти дивного й хаотичного звучання, зокрема за поєднання гітар із синтезаторними аранжуваннями", — ділиться Вадим, вокаліст і гітарист, із Neformat.

За словами музикантів, їхній другий альбом містить більше шарів, глибини та концептуальності й відображає значно організованіший, комплексний підхід на відміну від прямолінійнішого дебютника "Sunflower Tide" (2020).

Реліз альбому відбувся за підтримки Archivist Records й доступний на CD-дисках лейблу. 

Зведення й саунддизайн тривали рік. Протягом цього часу Вадим представив колегам близько десяти різних варіантів розвитку альбому. За словами гостьового басиста Олександра Харечка, пошук звучання став найтривалішим і найвибагливішим етапом створення цього альбому.

"Celestial" звучить і відчувається технічно складнішим і зрілішим за попередні релізи. Безперечно, він містить у собі деякі звичні мелодійні ходи й музичні прийоми, які вже можна вважати елементами фірмового стилю гурту. Ми не перевинаходили стилістику звучання, а лише збагатили її відповідно до нового досвіду, здобутого в попередні роки", — каже Володимир, гітарист і басист гурту.

Водночас для "Celestial" первинний саме задум, який повністю підпорядковує собі інструментал.

"Ми періодично обговорювали, наскільки людське життя крихке й мізерне порівняно з безмежним космосом, і кожен із нас відчував цю тему по-своєму. Це стало спільною точкою натхнення. Ми прагнули передати це відчуття через музику, поєднавши агресивне, жорстке звучання із мʼякими, іноді мінімалістичними оркестровими моментами, які символізують маленьку людину перед обличчям нескінченного Всесвіту, — додає Вадим.

Натхненням для музикантів у тематичному й візуальному сенсах стала наукова фантастика з її творами в різних мистецьких сферах, зокрема сюжети Г.Ф. Лавкрафта, картини Ганса Рудольфа Гігера й Здіслава Бексінського.

Представляти цей альбом наживо в найближчому майбутньому музиканти не планують і наразі діють лише як студійний проєкт.

Dying Grotesque — експериментальний дез-метал колектив із Києва, спершу створений як one-man-band музиканта Silvan. Згодом до проєкту приєдналися барабанщик Nordwind, гітарист Gxreparty і бас-гітарист Liquidator. Музика Dying Grotesque поєднує різні жанри та стилі — дез-метал, дум та навіть деякі елементи синту й фолку. У дискографії гурту наразі є два EP, спліт із Dissolution і два альбоми.

Актуальний склад учасників:

  • Вадим ‘Silvan’ Цимбалюк — вокал, гітара, тексти, аранжування, зведення, мастеринг (основний вокал і ритм-гітара на живих виступах)Андрій ‘Nordwind’ Буток — ударні (у студії та на живих виступах)
  • Володимир ‘Liquidator’ Дегтяренко — бас-гітара, гітари, тексти (соло- гітара та бек-вокал на живих виступах)
  • Олександр ‘Archon’ Харечко — гостьові партії на студійному альбомі (бас-гітара на живих виступах)

Dying Grotesque у мережі:

https://www.instagram.com/dyinggrotesque/
https://www.facebook.com/dyingrotesque
https://x.com/dyinggrotesque
https://li.sten.to/dyinggrotesque_info

Фото обкладинки — надали виконавці