Волок — Душенька (2020)
"Душенька" став третьою роботою Волока у 2020 році. Можна сказати, що взагалі минулий рік став продуктивним для різноманітних моторошних музикантів. Але автор проєкту Артур Могилевський уже не вперше випускає три альбоми протягом року. Зведенням, мастерингом та оформленням він займається власноруч. А потім представляє реліз на власному лейблі VOLOKRecords.
Особливості київського дроун/дарк-фолк проєкту Волок у тому, що майже всі роботи Артура є досить однотипними. Абсолютно чудовий баритонський, басовий вокал лягає на низькі, жирнючі та в'язкі дроунові мелодії. Усе це нагадує співання півчими християнських гімнів у церквах. Тільки тексти присвячені більш паганським та хтонічним речам. Від них тхне сирою землею.
"Особливість цього матеріалу в ембієнтному звучанні — на відміну від минулих альбомів Волок це невелика спроба відійти від нойзової складової до м’якшого саунду", — прокоментував Артур нашому виданню.
У цьому випадку можна сказати, що спроба була невдалою, оскільки музика Волока ніколи й не була агресивною та "важкою" у своєму звучанні. Усе нойзові та індастріал-фрагменти не виходили за межі оточення слухача. Вони були на периферії слуху, а увага концентрувалася саме на вокалі. Найбільш ембієнтним альбомом Волока для мене залишається "Колот".
Хоча композиція "Душенька" виявилася дуже цікавою поряд з іншими. Жіночий високий вокал просто чудово поєднується з голосом Артура. Виникає відчуття музичної наповненості твору: низькі, середні та високі тональності на своїх місцях. Й ось дуже б хотілося почути подібну колаборацію ще раз. Утім, не дивно, що "Душенька" виявилася особливою. Як розповідав Могилевський Неформату:
"У композиції "Душенька" мова йде про душу, як медіум між творцем та людиною; про сходження душі в матеріальний світ; душу, як добру новину про порятунок та спокутування від страждань. Це чутлива сторона мого художнього образу. Я не вірю в існування душі".
Також відзначити варто й композицію "По белому полю", яка має таку собі звукову обманку. Ти чуєш звук чи то варгана, чи то діджеріду, який перетворюється на щось схоже на звук сирени. Ніби "жива" етніка переходить в агрегатний стан "мертвої" електроніки. І ти такий: "Воу, неочікувано".
Словом, для мене Волок досі залишається одним із найцікавіших київських проєктів. Але досить частий вихід релізів трохи знецінює творчість Артура, оскільки серед більшості однотипних треків знаходиться один чи два самородки. Якби за рік це золото зібрати й переплавити в один ювелірний виріб, ми б отримали бомбу столичного андеграунду. Водночас, якщо автор має натхнення творити якомога більше, то чому ми йому будемо заважати?
Думки, висловлені у рецензіях, передають погляди самих авторів і не обов'язково відображають позицію Neformat.com.ua
Волок — київський дроун/дарк-фолк проєкт, створений у 2015 році Артуром Могилевським. Дискографія нараховує вісім повноформатних альбомів.
Волок у соцмережах:
https://www.facebook.com/VOLOK.res/
https://volok.bandcamp.com/releases
1. Любовь
2. Храм
3. Блаженный
4. По Белому Полю
5. Душенька
6. Окаянный
7. Воды Темные
8. Голос