Новини

Столичний психоделічний гурт презентував сингл "Weedchuvayu" з майбутнього повноформатника, вихід якого заплановано на 11 листопада.Трек записували на столичних студіях Lipkyzvukozapys та Checkpoint. Зведення робив Nikita Shkuropat.

"У психоделічній подорожі неможливо вгадати, де буде кінець, бо це нескінченність, якій властива самоподібність. Тож до кожної подорожі бажано підготуватися заздалегідь та ретельно. Не вирушайте в подорож, не взявши із собою карту сумісності речовин. "Weedchuvayu" це трек про те, що необізнаність та легковажність мають наслідки", — йдеться в описі композиції.

Автор обкладинки — Артем Пронов, і це частина загального оформлення альбому. Зображення покликане візуально супроводжувати психоделічні стани.

Майбутній LP вийде 11 листопада і досі не має назви. Музиканти запевняють, що всі 12 композицій будуть концептуально об’єднані. Реліз планується на фізичних носіях та з ексклюзивними фетиш-принадами музичного спрямування.

Нагадуємо, раніше ми писали про дебютний ЕР гурту "Chy Dosyt?" (2020). Також, за посиланням, ви можете ознайомитися із гуртом у нашому інтерв’ю.

The COW — київський гурт, що грає психоделічний рок. Його історія почалася ще у 2011 році на Донеччині в місті Харцизьк. Згодом через події на Сході хлопці перебралися до Києва. Їхнім останнім релізом під старою назвою The Curse Of Wendigo став альбом "Joiner" 2016 року. Дискографія оновленого проєкту нараховує один мініальбом та сингл. 

The COW у мережі:

https://www.youtube.com/channel/UCpCLH1AWVSd206_1oDEbBZg
https://www.facebook.com/Thecow42/
https://www.instagram.com/thecow42
https://band.link/ns6kX

Фото обкладинки — Артем Пронов

- [ Neformat.com.ua ]

Київський експериментальний doom metal/sludge гурт презентував дебютний повноформатний альбом "Cryonics".

Над усіма процесами дует Костянтина Гажамана та Романа Нагорного працював самостійно в домашніх умовах. Зведення та мастеринг музиканти робили самостійно.

"Я б не міг назвати альбом концептуальним, бо музично й лірично він досить неоднорідний. Джерела натхнення — це музика  сладж та дум, фільми, зокрема "Інтерстелар", книги та суспільні дискусії щодо небезпек, які несе майбутнє.

Титульна пісня присвячена технологіям кріоконсервування людей із метою повернути їх до життя. Вона практично й охоплює наші творчі концепції — тут і про технології, і про майбутнє людської цивілізації, і про страх смерті, і про виклик "Божому задуму", — розповів у коментарі нашому виданню гітарист/вокаліст гурту Костянтин Гажаман.

"Зі своєї сторони можу додати, що насамперед — це занепад сучасного світу та поглинання розуму інфернальними втіленнями. Всесвіт Лафкрафта тут посідає особливе значення. Обтяжувальна тяжкість існування з особливим сладжевим натиском виливається електронним струмом у тіло й розмазує свідомість об гострі скелі внутрішнього світу", — додає бас-гітарист Роман Нагорний.

Авторка обкладинки — київська художниця Альона "Klandi".

У найближчому майбутньому гурт планує презентувати альбом наживо.

Cold Shell — київський дум/сладж/індастріал проєкт, створений у 2015 році Костянтином Гажаманом після розпаду гурту Morzh. Дискографія нараховує один сингл та повноформатний альбом. Також гурт брав участь у збірці "Sampler-2019" від лейбла Robusfellow. Власну музику гурт описує так: "зустрілися якось у барі Кірк Віндштейн (Crowbar, Down, Kingdom of Sorrow), Роджер Міррет (Agnostic Front) та Джастін Бродрік (Godflesh, Jesu), напилися та вирішили зробити спільний проєкт".

Cold Shell у мережі:

https://coldshell.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/coldshell/

Фото обкладинки — Віктор Правдивець

- [ Neformat.com.ua ]

Полтавський post-hardcore гурт презентував сингл та відео "Time Won't Wait".

 

Над композицією засновник проєкту Олександр Нос працював з весни цього року. Запис, зведення та мастеринг робили на місцевій студії Quiet Sessions Studio. Композиція демонструє новий шлях розвитку проєкту — від "ломанини" в рифах до більш звичної квадратної структури.

"Я награвав ці рифи та приспів досить довгий час, щоб заспокоїтися й відвести думки від усього, що відбувалося навколо. З часом загравання з синтами й захоплення IDM (Telefon Tel Aviv, Boards Of Canada, Christian Löffler) музикою перебралося вже в основну творчість",  — розповів у коментарі нашому виданню засновник проєкту Олександр Нос.

Концепція тексту побудована навколо теми апатії та розуміння, що все залежить від нас самих.

Над створенням відео до треку Саша працював спільно зі штатними робітниками Quiet Sessions Studio.

"На відео вечірньо-нічна дорога не просто так відзнята. Так, як під час карантину майже все було зачинено, то однією з доступних розрад в мене була безцільна вечірня поїздка трасами, щоб хоч трохи розбавити буденність.

Хотіли передати заліпатєльний настрій, і вкинути глядача в стан "розфокусованого" погляду на дорогу, поки їдеш вночі. Саме в цей момент є тільки я, авто й дорога, і голова лишається чистою без жодних зайвих думок", — коментує музикант.

Проєкт накопичує матеріалу для нового ЕР, реліз котрого заплановано на весну 2022 року.

Нагадуємо, раніше ми писали про дебютний мініальбом гурту "We Are The Sum Of Everything We Are Faced With" (2020). Також, за посиланням, ви можете ознайомитися з рецензією на цей реліз.

Quiet Advice — полтавський постхардкор гурт, заснований у 2017 році. Дискографія нараховує три сингли, один мініальбом та декілька відео.

Quiet Advice у мережі:

https://www.facebook.com/quietadvice
https://www.instagram.com/quietadvice
https://quietadvice.bandcamp.com
https://soundcloud.com/quiet-advice
https://linktr.ee/quiet.advice

Матеріал для обкладинки наданий учасником гурту

- [ Neformat.com.ua ]

Київський deathrock гурт презентував новий сингл та відео "Crystal Signals".

Матеріал учасники гурту частково записували в домашніх умовах, частково — на студії Сержа Коста (Gentle Ropes). Останній також робив зведення та мастеринг треку.

"Слова пісні — це особисте переживання. Коли я писав їх, то мав відчуття, яке можна схарактеризувати як відчуження заради пошуку", — розповів у коментарі нашому виданню музикант гурту Herold.

 

Відео гурт створював самостійно.

"Спочатку ми сформували концепцію і пройшлися з телефоном тими місцями, які хотіли б бачити у відео. Ми просто фільмували чернетки, і тоді вже збагнули, що з цього щось вийде.

Я думаю, що кліпи — це частина візуального мистецтва; сенси та розуміння знаходяться на боці глядача. Якщо ми розповімо істинне тлумачення, то зникне магія і простір для роздумів", — коментує музикант.

Наразі гурт накопичує новий матеріал. Музиканти говорять, що їхня наступна творчість буде під більшим впливом вінтажних драм-машин та синтезаторів. У планах до кінця року випустити ще один сингл.

Old Cat’s Drama — київський дезрок/готік-рок дует, створений у 2011 році. Дискографія нараховує один повноформатний альбом, ЕР та сингл. У період із 2017 до осені 2021 гурт був на студійній та концертній паузі. Наразі функціонує як тріо: Herold, Divuar (Zwyntar, Taciturnum) та Oleksii Sup (Кадриль, Джоні Зашморг, Saltice, МочаMarejada). 

Old Cat’s Drama у мережі:

https://oldcatsdrama.bandcamp.com/
https://www.youtube.com/channel/UCF6NU-eRpirTeDvL2DJySwA
https://open.spotify.com/album/2PATRc89YLiWKK9BdHNtrx?si=eX5Z8qflSUqcEg1...
https://music.apple.com/us/album/crystal-signals/1586736654?i=1586736657
https://music.youtube.com/playlist?list=OLAK5uy_l5BUz0yE68LbhOVqxSiY6Lkn...

На обкладинці - фото Vovachtun

- [ Neformat.com.ua ]

Столичні melodic metal (Ignea) та symphonic death metal (Ersedu ) гурти презентували спільний альбом "Bestia".

Накопичення, запис, зведення та мастеринг Ignea робили на столичній Morton Studio, Ersedu над своєю частиною працювали самостійно. Для Ignea це останній великий реліз, виданий самостійно — третій повноформатний альбом вийде на Napalm Records. Для Ersedu — повернення після десятирічної студійної перерви. 

"Bestia — це концептуальний EP про людську природу українських міфологічних створінь та дуальність світу. Українською, "бестія" означає "дикий звір" та "хитра людина, бешкетник", — йдеться в пресрелізі.

Детальніше про кожен трек ви можете прочитати тут.

Паралельно зі стримінгом спліт вийшов на CD та вінілах. Фізичні формати мають додатковий трек — "The Symphony of Bestia" — мікс оркестрових аранжувань усіх п’ятьох пісень EP.

Нагадуємо, нещодавно на сайті вийшов матеріал "що читають в українському андеграунді", де фігурує вокалістка гурту Хель Богданова. Ознайомитися із рецензією на останній повноформатний альбом гурту "The Realms of Fire and Death" (2020) ви можете за посиланням.

Ignea — київський melodic metal гурт, створений у 2011 році під назвою Parallax, у 2015 році назву було змінено на теперішню. Дискографія нараховує два повноформатні альбоми, ЕР, 5 синглів та спліт. У 2020 році гурт став найкращим українським метал-гуртом за версією The Best Ukrainian Metal Act, альбом "The Realms of Fire and Death" визнано альбомом року.

Ersedu — столичний симфо-дез метал гурт. У своїй творчості поєднуть спадщину Septicflesh, Devin Townsend, Alan Silvestri, Gustav Holst, Jerry Goldsmith та нуарну кінематографічну епічність. У 2011 гурт випустив повноформатний альбом "NC-17", після котрого взяв дев’ятирічну паузу.

Ignea у мережі:

http://ignea.band/
https://www.facebook.com/ignea.band/
https://www.youtube.com/igneaband
https://www.instagram.com/ignea.band/
https://ignea.bandcamp.com/
https://www.patreon.com/helleignea
https://twitter.com/ignea_band

Ersedu у мережі:

https://www.ersedu.band/
https://www.facebook.com/erseduband
https://www.instagram.com/erseduband/

Матеріал для обкладинки наданий учасниками гурту

- [ Neformat.com.ua ]

Київський експериментальний гурт презентував сингл "Little Kali".Трек був записаний на репетиційці гурту, у рамках роботи над мініальбомом, але музиканти переосмислили деякі моменти та вирішили випустити композицію як документацію процесу.

"В плані роботи над семплами дійшли висновку, що потрібен авторський семпл-пак, щось унікальне, тож записали саунд металевих ящиків, пластикових каністр, бляшанок з-під лимонаду, вентиляторів. Настільки вдалим виявилось оце все, що, у відповідній обробці, воно й надалі слугує нам ритм-секцією", — розповів у коментарі нашому виданню бас-гітарист гурту Данило Злобін.

Ви зможете почути Le Cru наживо в Києві та Чернігові 30 та 31 жовтня відповідно.

Нагадуємо, раніше ми писали про лайв проєкту.

Le Cru — дует басиста Данила Злобіна та саксофоніста Павла Лісовського (Brovi Papy). Гурт виконує інструментальні композиції, а власний стиль визначає як панк-джаз. Музиканти також є одними із засновників та постійних учасників нойз-формації Paranoise Crew. Дискографія нараховує два мініальбоми та два сингли.

Частково цьогоріч дует функціонував як квартет — до складу додалися клавішник Стас Бобрицький та гітарист Дмитро Арзуманов. 

Le Cru у мережі:

https://www.facebook.com/lecruband/
https://soundcloud.com/user-396639859
https://lecru.bandcamp.com/
https://www.youtube.com/channel/UCF-jXS8Hu64tEyFeT7qlFSQ

Матеріал для обкладинки взято з офіційних відкритих джерел проєкту

- [ Neformat.com.ua ]

Студійний neoprog проєкт Ігоря Сидоренка презентував новий сингл "Mirror of Shadows" та анонсував другий повноформатний альбом "The Secret Garden", вихід котрого заплановано на 5 листопада.

Цей альбом — перероблення та переосмислення демок, зібраних за п’ятнадцять років. Через брак часу засновник проєкту Ігор Сидоренко тільки торік повернувся до активної роботи над альбомом. Запис музикант робив на столичній студії Lipky Zvukozapys. Також варто зазначити, що із записом інструментів допомагали Юрій Кононов (ex-White Ward, ex-My Personal Murderer, ex-Somnolent, ex-Yotsuya Kaidan — ударні), Вадим Лазарєв (Meerkur, 5Vymir — піаніно) та Євген Манко (La Horsa Bianca — соло флейти). Зведення робив ударник Stoned JesusДмитро Зінченко.

Разом із синглом також вийшло однойменне відео. Над ним працював Сергій Слюсар, бас-гітарист Stones Jesus.

Повноформатний альбом буде доступний на стримінг-платформах 5 листопада. Про фізичні носії та живі виступи поки що не йдеться.

Нагадуємо, на сайті є рецензія на дебютний LP проєкту "Disguise Serenades" (2014). Також Arlekin є частиною матеріалу про 10 знакових гуртів в українському прог-році та прог-металі.

Arlekin — студійний неопрог проєкт, заснований вокалістом/гітаристом гурту Stoned Jesus Ігорем Сидоренком у 2014 році. Дискографія нараховує один повноформатний альбом та сингл. Серед інфлуенсерів Ігор вказує британську тематичну сцену 80-х та гурти Marillion, IQ, Shadowland, Collage, Discipline, Pendragon, Pallas, Red Sand.

Arlekin у мережі:

https://arlekin.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/arlekinband/

Зображення для обкладинки взяте з соцмереж проєкту 

- [ Neformat.com.ua ]

Дніпровський blackened deathcore гурт випустив новий сингл "Paradise".Гітарист гурту Олексій Бондар накопичував та записував трек самостійно. Нову композицію Олексій описує як "суміш технічного deathcore та death metal, з характерним "важким" звучанням гітарних та вокальних партій, загальний мікс яких підкреслюють найшвидші та найагресивніші партії ударних інструментів". Музикант радить сингл шанувальникам Aversions Crown, Infant Annihilator та Lorna Shore.

"Трек тематично побудований навколо аніме "Атака Титанів" і коротко описує події перших 3-х сезонів. Він розповідає історію про прагнення та ідеї головного героя Ерена Йегера, що обертаються навколо острова Парадіз, де він мешкав. Адже саме Парадіз називали "райським містечком" або "раєм", де відбувалися ці жахливі події нескінченної різні та поїдання людей титанами", — розповів у коментарі нашому виданню гітарист гурту Олексій Бондар.

Обкладинку створив художник Infernal Beast.

Наразі проєкт накопичує матеріал для повноформатного альбому.

Нагадуємо, раніше ми писали про сингл "The Abysswalker", записаний Detestor спільно з Деном Уотсоном, нинішнім вокалістом Enterprise Earth та колишнім Infant Annihilator.

Detestor — blackened deathcore гурт, створений у листопаді 2019 року колишніми учасниками Bugs Live In My Bed, Emilia, Infected Swarm та The Ballade About. На рахунку колективу чотири сингли. Дебютний "Soul Devourer" був записаний спільно з ексвокалістом Lorna Shore та Signs of the SwarmCj McCreery.

Detestor у мережі:

https://www.facebook.com/DetestorMetal/
https://www.instagram.com/detestor_band
https://detestor.bandcamp.com/

Фото для обкладинки надане учасниками проєкту

- [ Neformat.com.ua ]

Київський black metal гурт презентував другий повноформатний альбом "Голодомор".Музиканти записували все лайвом. Над зведенням та мастерингом працювали самостійно. Партії флейти та аутро власними силами записував учасник гурту Богдан Chaosy.

"Дивно, що ще ніхто не посвячував повноцінний реліз темі Голодомору — у сенсі блек-метал команд з України. Ми не бачили, щоби хтось це зробив.

Не пам’ятаю, як народилася ідея, але ми тоді моментально загорілися вивчити її та зробити. У нашій команді є учасники, чиї сім’ї зіткнулися безпосередньо з геноцидом у 1932–1933-му. Так що це повинно було статися", — розповів у коментарі нашому виданню учасник гурту Далер Caaskal.

Над обкладинкою працював графічний дизайнер Gurge Feodor.

До кінця року гурт планує зняти відео, зробити мінітур Україною та, ймовірно, видати реліз на фізносіях.

Ангел — київський блек-метал гурт, створений наприкінці 2019 року. Дискографія нараховує два повноформатні альбоми. Серед інфлуенсерів музиканти вказують Old Nick, Darkthrone, Ulver, Burzum, Sort Vokter, Silencer, Ride For Revenge, Electric Wizard, Infected, Nargaroth, Selvhat, Mutiilation та Xasthur.

Актуальний склад:

  • Богдан Chaosy
  • Далер Caaskal
  • Женя Osgiliath
  • Данил Korrosion

Ангел у мережі:

https://angelsatanist.bandcamp.com/album/--2
https://www.instagram.com/angelsatanist/

На обкладинці фото Олі Андросової

- [ Neformat.com.ua ]

Львівський lo-fi indie folk проєкт, створений музичним журналістом Максимом Чухлібом, презентував дебютний сингл "через полум’я" та анонсував повноформатний альбом "каріатиди", що має вийти 11 листопада.

 

Над накопиченням матеріалу засновник проєкту Максим Чухліб працював упродовж років. Зведення, запис та мастеринг робив самостійно в домашніх умовах.

"Через полум’я" я написав, перебуваючи у відверто поганому психологічному стані. Тоді нестерпну тривогу і стрес мене змушували відчувати відстань і розлука з коханою людиною. Однак, створивши цю пісню, мені вдалося впоратися із почуттями. Те, що забирало в мене сили, я перетворив на щось прекрасне й медитативне", — розповів у коментарі нашому виданню Максим.

Також, разом із композицією вийшло відео, над котрим музикант працював власноруч.

"Кліп (або радше візуалайзер) я зняв, знову-таки, в абсолютно лоуфайний спосіб — спочатку просто відзняв кадри на телефон, а потім обробив їх у Sony Vegas, наклав кілька ефектів.

Відео зображує шлях до особливого місця, спокійного й позбавленого болю; для того, щоб дістатися пункту призначення, доводиться боротися й щоразу ставати міцнішим — аби пройти через полум’я й заслужити на виборене щастя і втіху", — додає музикант.

Дебютний лонгплей "Каріатиди" вийде 11 листопада. За словами автора, він є символом дорослішання й сублімацією всього, через що довелося пройти. У текстах пісень заховані натяки на життя ліричного героя, що усвідомлює всю несправедливість і жорстокість світу, прощаючись із дитинством і наївним сприйняттям дійсності.

Доки є чим дихати — сольний лоуфайний інді-фолк проєкт львівського музичного журналіста Максима Чухліба, створений у 2019 році. Дискографія нараховує один сингл, скоро також вийде повноформатний альбом. Серед інфлуенсерів музикант вказує Bon Iver, Ніка Дрейка, Еліота Сміта, Марка Козелека, Суфжана Стівенса та індіфолкерів-меланхоліків.

Доки є чим дихати у мережі:

https://www.facebook.com/d.dykhaty/
https://instagram.com/d.dykhaty
https://soundcloud.com/d_dykhaty
https://www.youtube.com/channel/UCSQ2kURE_Y25GxkgXozxllA

На обкладинці фото Богдана Граба

- [ Neformat.com.ua ]