"Ukrainian Field Notes" вдруге вийшли у форматі книги та музичної збірки

Уже вдруге за підтримки лейбла система виходить благодійна збірка "Ukrainian Field Notes", що містить не лише музику, але й цілу книгу. 

"Ukrainian Field Notes" розпочалася 2022 року як серія інтерв’ю з українськими виконавцями для видання про експериментальну музику A Closer Listen. За рік, 2023-го, вона втілилася у повноцінну друковану та електронну книгу на майже 600 сторінок, куди увійшли 170 інтерв’ю, проведених куратором та організатором проєкту Gianmarco Del Re протягом року. Матеріали проєкту переважно охоплюють електронну та експериментальну сцени.

Доповнила видання велика благодійна музична збірка з треками виконавців, які з'являються у книзі. Вона вийшла за сприяння електронного лейбла система.

Перша збірка вийшла у жовтні 2023-го

Цьогоріч історія повторилася. Система разом з Gianmarco Del Re відібрали до музичної збірки роботи виконавців Khrystyna Khalimonova, Dunaewski69, Motoblok, Nadnova, NRTN, Wiseword.Nidaros та інших — загалом 35 треків. Обирали з понад ста виконавців, з якими Джанмарко встиг поговорити протягом другого року повномасштабного вторгнення. 

Як і минулоріч, музичну збірку доповнює книга в електронному форматі, що містить інтерв'ю, проведені за період 24 лютого 2023 — 24 лютого 2024, тобто це видання продовжує розмови Джанмарко з тієї точки, де її завершило перше. 

"UFN Volume II" оповідає історії, що стоять за музикою, історії про виживання, непокору та стійкість від артистів, які розвивали свою творчість або ж навіть дебютували під час війни. Від руйнування Каховської ГЕС до вбивства письменниці та дослідниці воєнних злочинів Вікторії Амеліної, події, що розгортаються, стають мовчазним звуковим фоном для багатогранного альбому, який представляє ідеальне поєднання електронної музики в усіх її відтінках із чотирьох куточків України та з-поза її меж", — йдеться у пресрелізі. 

Видавці додають, що збірка покликана акцентувати на позитивній силі музики, навіть коли, як підкреслюють Брюс Джонсон і Мартін Клунан у "Темній стороні мелодії: популярна музика та насильство": "Війна неуникно забезпечує найекстремальніші прояви зв’язків між музикою, ідентичністю, і насильством".

У пресрелізі видавці також наводять кілька цитат від героїв збірки. 

"З початком повномасштабного вторгнення я повністю забула про музику протягом перших двох місяців, не тільки, щоб створити новий трек або мікс, але навіть щоб послухати музику, тому що ти повністю в розгубленості, не знаючи, що може статися наступної години або навіть протягом наступних п'яти хвилин.

Сидиш і слухаєш різні звуки довкола, бо постійні обстріли міста не припинялися. Неможливо було спати чи навіть робити щось інше, окрім зосередження на тому, щоб залишитися в живих", — Juli Riot, 23 березня 2023, Миколаїв. 

"Я не писав музику понад рік. Начебто поставив усе на паузу, а, може, й завершив кар’єру. Я ще не знаю. Але я не можу писати. Як мінімум, зараз це абсолютно марне заняття для моєї країни, і я хочу бути максимально корисним і ефективним", — Hockins, 2 квітня 2023, Київ.

"Повномасштабне вторгнення показало мені, що музика є моєю особистою зброєю на цій війні та моєю сферою дії", — Tankataka, 9 квітня 2023, Котбутс, Німеччина

Придбати музичну збірку та саму книгу можна через Бендкемп лейбла система. Окрім того, покупці отримають бонус — цифрові PDF та ePub версії книги. Усі виручені кошти підуть на підтримку фонду Musicians Defend Ukraine. 

Більше подробиць на сторінках лейбла:

https://linktr.ee/systemnapotvora